Корнієківська загальноосвітня школа І ступеня Великобагачанської районної ради Полтавської області
У другій половині ХV ІІІст. у вільному степу Хорольського повіту оселився козак Корнієнко. З того часу на цій місцевості утворився хутір, названий на честь цього козака Корнієнками.
У 1900році хутір Корнієнки належав до Балакліївської волості Хорольського повіту і налічував 34 двори. В ньому проживало 210 жителів.
До 1899року навчання дітей на цих територіях не проводилося.
Історія освіти в селі Корнієнки веде свій родовід із церковно-приходської школи, що діяла в селі до 1914 року. На початку ХХ століття у школі було чотири класи, в яких працювали два вчителі. Класи були невеликими. Основними предметами вважалися арифметика, письмо, читання, церковний спів.
З встановленням Радянської влади були створені лікнепи в найманих хатах. Там навчалося близько 50 осіб. Навчання розпочиналося восени, коли наставали морози, а закінчувалося навесні з настанням тепла.
Основними предметами були: читання, письмо, арифметика, Закон Божий. Багато уваги приділялось вивченню Закону Божого, який викладав священник. Велика увага приділялася ліквідації неписьменності на селі.
У 30-х роках було відкрито початкову чотирикласну школу.
Першими учителями були:
Беркало Констянтин Степанович
Кравченко Ганна Олексіївна
В 1937 році на посаді завідуючого школи став Дешко Павло Олександрович. Він працював до 1941року.
В роки війни школа була спалена фашистами, залишилися лише стіни. В 1941 році навчання було припинено. Відбудувати її в тяжких після воєнних роках було важко.
Навчання поновилося лише в 1946 році в пристосованому приміщенні, яке знаходилося на тракторній бригаді.
З 1946 року по 1960 рік працював завідуючим Корнієнківської початкової школи Великобагачанського району Дешко Павло Олександрович. Разом з ним працювали Корнієнко Галина Петрівна і Личак Євдокія Петрівна. Школа знаходилася в приміщенні тракторної бригади.
В 1954 – 1955 роках початкова школа була побудована в центрі села. Перших учнів вона прийняла в 1957 році. Вчителями, які сіяли розумне і вічне були Дешко Павло Олександрович, Личак Євдакія Петрівна, Корнієнко Галина Петрівна.
З виходом Галини Петрівни на пенсію в 1963році в школу була прийнята працювати Довженко Надія Григорівна, яка пропрацювала 13 років.
В зв’язку з збільшенням чисельності учнів та посиленням вимог до освіти в селі Корнієнки в 1967 році під керівництвом голови Срібного С.І. почалося будівництво нової школи.
В 1970 році вона прийняла перших своїх учнів. Школа була трирічною. В цій школі працювали : Личак Євдокія Петрівна, Довженко Надія Григорівна.
В 1973 році було здійснено перший випуск. Багато випускників здобули вищу і середню спеціальну освіту. Тривалий час у школі працювали вчителі Личак Євдокія Петрівна, Довженко Надія Григорівна.
В 1977 році після закінчення Лебединського педагогічного училища приїхали працювати в Корнієнківську початкову школу молоді вчителі Похилець (Бражник) Ніна Дмитрівна і Довженко (Лащ)Ніна Михайлівна.
З 1977 року і по сьогоднішній день початковою школою завідує Похилець Ніна Дмитрівна,яка любить школу, дбає про її добробут.
Під її керівництвом в цій школі з 1981 по 2001 рік працювала Зленко Віра Миколаївна. З 2007 року і по даний час працює Рибальченко Олександра Миколаївна.
До 2014 року навчання дітей проводилося в класах – комплектах. Це було зумовлено невеликим контингентом учнів, малою наповнюваністю класів. Складність у роботі вчителя полягала в тому що, він повинен бути підготовленим до особливих умов педагогічної діяльності, володіти методикою проведення уроків у з’єднаному класі, йому щодня треба готуватися до 6 – 8 –ми, а може й більше уроків, забезпечуючи високу результативність. Це потребує спеціальної підготовки вчителя як на етапі навчання у вузі, так і в системі післядипломної освіти, що передбачає вдосконалення його фахової майстерності. Невід’ємною складовою праці педагога стає самоосвіта.
З огляду на це освіта потребувала оновлення. Найбільше змін відбулося в організації навчального процесу саме в сільських малокомплектних школах.
У загальноосвітніх навчальних закладах з малою наповнюваністю дітей формування класів – комплектів визначається конкретними умовами й залежить від кількості учнів.
Група учнів менше 5 осіб навчаються за індивідуальним навчальним планом згідно Положення про індивідуальне навчання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2014 році після розкомплектації класів на роботу була прийнята Довженко Ніна Михайлівна. На даний момент у навчальному закладі є три повних класів та група учнів, що навчаються за індивідуальною формою.
Школа затишний храм науки і добра. Вона дала путівку в життя багатьом випускникам.
Славиться школа і династією Дешків.
Дешко Павло Олександрович народився 12 липня 1913 року в сім’ї селянина – бідняка. З 1922 року по1930 рік навчався в Балакліівській 7 – річній школі. Закінчив 7 класів з відмінними оцінками. Після закінчення школи поїхав на курси вчителів 1 – 4 класів в місто Прилуки, де навчався з 1930 по 1931 рік. По закінченні курсів в серпні 1931 року він призначений вчителем 1 – 4 класів Подільської 7 – річної школи Великобагачанського району, де й працював по 1935 рік. В грудні місяці 1937 року, повернувшись з Радянської Армії, Великобагачанським райво призначений завідуючим Корнієнківської початкової школи, де й працював до 1941 року. З січня 1946 року по 20 серпня 1946 року працював завідуючим Шпирнівської початкової школи Великобагачанского району.
З 1946 року по 1960 працював завідуючим Корнієнківської початкової школи. З 1960 року по 1964 працював завідуючим початкової школи села Діброва Любетівського району Волинської області.
З 1960 року по 1971 працював завідуючим Шпирнівської початкової школи.
З 1972 по 1973 року працював учителем Шлапанської 8 – річної школи Любетівського району Волинської області.
Його справу продовжував його син Дешко Микола Павлович, який народився 8 червня 1941 року.
У 1959 році закінчив Радівонівську середню школу. Служив у лавах Радянської Армії. З 1969 по 1975 навчався в Полтавському педінституті.
З 1969 по 1975 роки працював у Волинській області директором середньої школи. З 1975 по 1979 рік працював інспектором в Хорольському РВНО.
З 1979 по2005 роки працював директором Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Син Миколи Павловича- Дешко Руслан Миколайович також закінчив Полтавський педінститут по спеціальності фізика і математика. Зараз працює в місті Полтава вчителем.
У 2016 – 2017 навчальному році навчається 18 дітей. Працює 3 вчителі: Похилець Ніна Дмитрівна, вчитель вищої категорії, Довженко Ніна Михайлівна, вчитель 1 категорії, Рибальченко Олександра Миколаївна, вчитель 2 категорії. Педагогічний колектив працює над реалізацією проблеми « Впровадження здоров’язберігаючих технологій у навчально – виховному процесі.»
Наша програма спрямована на те, щоб сформувати свідоме ставлення до свого здоров’я, визначення пріоритету здорового способу житття, як основного чинника збереження і зміцнення здоров’я.
Школа - це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тому саме школа має великі можливості у здійсненні ряду заходів із питань збереження здоров'я. Школа - єдиний організм із тісними взаємозв'язками всіх його структурних компонентів. Програма покликана чітко регламентувати діяльність кожного з них на шляху до кінцевої мети - створення здорового мікроклімату для виховання здорової особистості.
Для то, щоб наші діти не були ослаблені та хворобливі, раціонально харчувалися, займалися справжньою фізкультурою та не зазнавали нервових перевантажень, слід керуватися Державною програмою «Діти України», в якій підкреслюється, що здоров'я підліткового покоління - це інтегрований покажчик суспільного розвитку. Тому формування здорового способу життя є обов'язковим завданням і умовою розвитку творчих здібностей учня та формування його як творчої особистості.
Виховна проблема над якою працює школа : « Родинне виховання », адже сім’я – найбільша вихователька підростаючих поколінь, невтомна плекальниця високої духовності та гуманізму. Тільки в тісній співпраці родини та школи можливо виховати цілісну особистість. Батьки, учні та вчителі є одним великим колективом. Спільними зусиллями проводяться тематичні заходи, ранки,свята.
Вчителі закладу також не стоять на місці. Вони перебувають у постійному пошуку ідей, нових форм роботи.
Вважаючи особистість пріоритетом педагогічної діяльності навчать своїх вихованців не тільки читати, писати, рахувати, а головне - любити і шанувати людей, Батьківщину, поважати старших.
Найголовнішим завданням вважають навчити дітей мислити самостійно і творчо, зробити все, щоб дитячий талант розквітав з перших шкільних років. Щоб учні не тільки засвоювали певну суму знань, а й проходили школу громадянськості, щоб кращі риси людської душі були притаманні їм протягом усього життя.
Автор статті:
Похилець Ніна Дмитрівна, вчитель початкових класів Корнієнківської ЗОШ І ступеню Великобагачанської районної ради Полтавської області
Контактний номер телефону: +380507650544
Електронна адреса: е-mail: pokhilets.nina@mail.ru
Автор статті Н. Д. Похихець
Зав. школи Н.Д. Похилець
Начальник відділу освіти,
молоді та спорту С.В.Кушнерик
15.09.2016
Педагогічний та учнівський колективи 40 – х років
Дешко П. О. та Дешко М. П.
Педагогічний та учнівський колективи 50 – х років
Личак Євдокія Петрівна, Коновалова Галина Петрівна
Дешко Павло Олександрович – завідуючий Корнієнківською початковою школою
Педагогічний та учнівський колективи 70 – х років
Сучасна будівля Корнієнківської ЗОШ 1 ступеня
Разом зустрічаємо радісно свята.